top of page
3123.jpg
oyunbilgim favicon_edited.jpg
hgg-removebg-preview.png

Valorant'ta Nasıl Rank Yükselir?

Valorant'ta Rank Nasıl Yükselir? Valorant oyuncularının çoğu Bronz-Gold arasında oluyor, Sizde bu elolar arasında iseniz veya üstündeyseniz bize kulak verin, Taktikler ve Yalnış oynayışlarınızı düzeltin, Sonuç olarak takıldığınız elodan çıkın.

Valorant Neon Wallpaper - Oyun Bilgim

1- Isınmadan Oyuna Girmeyin

Oyuna ısınmadan girmeyin eğer Silver ve altında iseniz oyuncuların çoğu ısınmadan girdiği için siz oyunda karşı takımdan 1-0 önde başlarsınız, Isınma derken Poligona girip en az 30 Dakika boyunca ısının, Isınırken youtube üzerinden videolar ile yapmanız gereken haraketler, öğrenebilirsiniz. Isındıktan sonra en az 1 kere deadthmach (Ölümkalım Savaşı)'na girin 3 den fazla girerseniz ve pusmak yerine hep aim fightlarına daha çok girerseniz sizin oynayışınızda büyük ölçüde bir fark olduğunu gözlerinizle görüceksiniz.


2- Kendinize Bir Duo Bulun

Eğer bir arkadaşınız olmasa bile oyunlardan Toxic olmayan, Kötü peekler attığınızda, öldüğünüzde size Nasıl öldün demek yerine olsun birdaha böyle hata yapma vs. yani sizi her zaman destekleyen birisini oyunda arkadaş ekleyerek oynayabilirsiniz, Toxic oyuncuları eklemeyin onlarla oynamayın iyi oynasa bile öldüğünüzde size nasıl öldün bot musun gibi kırıcı ve oynayışınızı kötü etkiliyecek insanları oyunda susturun ve arkadaş eklemeyin.


3 -Takımla iletişimli oynama

Dereceli Maçlarınızda takımda iletişimli oynama çok önemlidir örneğin "Kör atıyorum, Düşmanı Sarsıyorum, Smokları düşüyorum, A side boş hemen dönün, Drone'um ile oyna jett-reyna" gibi veya Maç başında "3 A 2 Mid girin Mid'de shift ile girin biz side'a girince hemen sizde girin biz girmeden side'a kendinizi göstermeyin." gibi taktikler verin takım arkadaşlarınıza. Savunmada ise her tur aynı yerde durmayın ve tahmin edilemez olun bi tur bir yerde durun diğer tur başka bir yerde durun pusun ve siz savunmada iken asla peekleyip ölmeyin siz savunmadasınız siz yerinde durun onlar zorunlu olarak side girmeye çalışıcak.


4- Toxic ve Troll oyuncularla küfürleşmek yerine onun tarafına geçin

Ne dediğimi anlamadınız büyük ihtimalle anlatmak gerekirse, Toxic biri nasıl öldün vs. gibi şeyler sözlerlerse siz onlara "Doğru söylüyorsun orda durmamalıydım özür dilerim" gibi sözler söyleyerek onun maçı trollemesine ve size tekrar tekrar toxicleme ihtimalini düşürün Troll oyunlarlada böyle yapın eğer troll oyuncuları ikna ederseniz samimiyetiniz ile o oyuncu oynamaya başlıyacak maçı trollemiyecek, Eğer trollemeye devam ediyorsa istediğiniz gibi sövün.


5- CTRL (Eğilme) Tuşuna basmayı azaltın

CTRL Çoğu oyunda eğilmeye yarar rekabetçi oyunlarında ise daha çok sprey ve saçılan mermileri düzeltmek için basılır faket düşük ranktaki oyuncular her mermiş sıktığında eğilirler bunu yavaş yavaş azaltıp en sonunda ise ctrl tuşunu asla basmayın hatta ayarlardan ctrl tuşunu silin. CTRL'yi eğer kendine lazım olmadığında basmamayı ayarlar isen o zaman silmene gerek kalmaz ama sakın İlk oyununuza ctrl'yi silerek girmeyin alışa alışa tam gazda Deathmach'te deneye deneye rekabetçide girin hemen ctrl'yi sildikten sonra rekabetçi girerseniz siz bilerek yapmasanızda eliniz ctrl tuşuna gidicek bunu kendinize beyin hafızanıza basmamayı alıştırırsanız o zaman dereceliye girebilirsiniz.


6- Aiminizi Adama Doğrultmadan asla Sıkmayın!

En önemli adımlardan birisi olan Aiminizi adama getirmeden asla sıkmayın eğer vandal ile oynuyorsanız, Vandal 3-4 mermiden sonra saçılması çok fazla artar ve siz adama aim'inizi doğrultmadan sıkarsanız istemeden sprey atmak zorunda kalır ve şansınız yaver gitmezse ölürsünüz.


7-Skillerinizi doğru kullanmaya özen gösterin

Oynadığınız ajan'ın skillerini doğru kullanın, Youtube'da yüksek ranklı Radiant veya İmmo oyuncuların sizin o ajanlarınızı nasıl oynadığını gözlemleyin, Taktikleri izleyin ve sizde o Yüksek ranklı oyuncu gibi oynayın.


8- Profesyonel Oyuncuların Oyanışlarını İzleyin

Profesyonel oyuncuların sizin oynadığınız ajanlarla nasıl oynuyor, Nasıl taktikler yapıyor, Nasıl smoklar atıyor, kısacası oyunu nasıl oynuyor ve yönetiyor onu izleyin, sizde deneyin onlar gibi sonuç olarak iyi bir oyuncu olun.Comments


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bottom of page