top of page
3123.jpg
oyunbilgim favicon_edited.jpg
hgg-removebg-preview.png

En çok Satan Oyun Konsolları

Oyun tarihi boyunca, Bu konsollar, büyük satış rakamları ve geniş oyun kütüphaneleriyle oyun severlerin favorisi haline geldi. Bu başarıları, oyun endüstrisinin önemli kilometre taşlarından biri olarak kabul edilir. Şimdi ise oyun tarihinin en çok satan oyun konsollarına bakacağız.

En çok satan,ps5, switch,series x

10 - Super Nintendo Entertainment System (SNES)

Nintendo'nun ikinci ev konsolu olan SNES, 1990 yılında piyasaya sürüldü. Donkey Kong Country, Super Mario World ve The Legend of Zelda: A Link to the Past gibi unutulmaz oyunlarla birlikte 49 milyon adet sattı.


9 - Xbox One

Microsoft'un üçüncü ev konsolu olan Xbox One, 2013 yılında piyasaya sürüldü. Xbox One, oyunseverlere yüksek çözünürlükteki grafiklerle muhteşem oyun deneyimleri sunmanın yanı sıra, 51 milyon adet sattı ve Xbox Live hizmetleriyle büyük bir oyuncu topluluğuna ev sahipliği yaptı.


8 - PlayStation 3 (PS3)

Sony'nin üçüncü nesil ev konsolu olan PlayStation 3, 2006 yılında piyasaya sürüldü. Blu-ray oynatma yeteneği ve güçlü donanımıyla dikkat çekti ve yaklaşık 87 milyon adet sattı.


7 - Xbox 360

Microsoft'un ikinci ev konsolu olan Xbox 360, 2005 yılında piyasaya sürüldü. Çevrimiçi çok oyunculu deneyimi Xbox Live ile tanınır ve yaklaşık 85 milyon adet sattı.


6 - Nintendo Wii

Nintendo Wii, Nintendo tarafından 2006 yılında piyasaya sürülen bir ev oyun konsoludur. Wii, özellikle oyuncuların fiziksel etkileşimde bulunmalarını sağlayan benzersiz bir oyun deneyimi sunmasıyla dikkat çekti. Wii, yaklaşık 101 milyon adet sattı.


5 - PlayStation (PS ONE)

Sony'nin ilk ev konsolu olan PlayStation (PlayStation One), 1994 yılında piyasaya sürüldü. İlk PlayStation, 102 milyon adetten fazla satış yaparak video oyun endüstrisinde devrim yarattı.


4 - PlayStation 4 (PS4)

Sony'nin dördüncü nesil ev konsolu olan PlayStation 4, 2013 yılında piyasaya sürüldü. Yüksek performansı, geniş oyun kütüphanesi ve çevrimiçi oyun hizmetleri sayesinde yaklaşık 116 milyon adet sattı.


3 - Game Boy ve Game Boy Color

Nintendo'nun taşınabilir oyun konsolu Game Boy, 1989 yılında piyasaya sürüldü. Daha sonra Game Boy Color eklentisiyle güçlendirildi. Toplamda, Game Boy ve Game Boy Color serisi, yaklaşık 118 milyon adetlik satışla büyük bir başarı elde etti.


2 - Nintend DS

Nintendo'nun taşınabilir oyun konsolu olan Nintendo DS, 2004 yılında piyasaya sürüldü. İkinci ekranı ve dokunmatik yetenekleriyle dikkat çeken DS, yaklaşık 154 milyon adet sattı.


1 - Playstation 2 (PS2)

gelelim en çok satılan oyun konsolu PlayStation 2'ye, Sony'nin ikinci ev konsolu olan PlayStation 2, 2000 yılında piyasaya sürüldü. PS2, büyük bir oyun kütüphanesi, DVD oynatma yeteneği ve rekabetçi bir fiyatla oyunseverlerin ilgisini çekti. Bu nedenle yaklaşık 155 milyon adet satıldı ve tarihteki en çok satan oyun konsolu oldu.


Sonuç

Bu oyun konsolları, oyun endüstrisine önemli katkılarda bulunmuş ve oyunseverlerin unutulmaz deneyimler yaşamasını sağlamıştır. Her biri kendi özel özellikleri ve oyun kütüphaneleri ile oyunseverlerin ilgisini çekmiştir.


Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerini yorumlarda belirtmeyi unutmayın!


Comments


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bottom of page